O nás

Obora Opatov byla založena dne 30.8.2006 mysliveckým hospodářem panem Aloisem Vynáhlovským. Jedná se o soukromou honitbu o rozloze cca 75ha, která se nachází nad obcí Luby u Chebu.

Obora slouží k chovu a poplatkovému lovu trofejové spárkaté jelení, daňčí a mufloní zvěře. Na její ploše se nachází les, louky, potok a malý rybník. V posledních letech bylo vybudováno nové krmeliště se seníkem, slaniska, dvě veliké kazatelny a tři menší žebříky. Úplnou novinkou je zřízení chladící místnosti pro kompletní zpracování a uchování masa ulovené zvěře. Lovcům slouží k posezení útulná společenská místnost s kachlovými kamny, kuchyňkou a sociálním zařízením. Ubytování je možné v Penzionu Erika ve Františkových Lázních, odkud je možné si domluvit transfer s průvodcem.

01

Alois Vynáhlovský

Myslivecký hospodář

Vystudoval střední lesnickou odbornou školu a část života se věnoval profesi lesníka. V současnosti i přes pracovní vytížení v jiném oboru zůstala myslivost a příroda jeho koníčkem a náplní života. V oboře zastává funkci fundovaného mysliveckého hospodáře, který vždy rád zodpoví všechny naše otázky z oblasti myslivosti, přírody a lovu.

02

Wilhelm Bröker

Spolumajitel, lovec

I přes své veliké pracovní vytížení se celý život věnuje přírodě, lovu a myslivosti. Jako poplatkový lovec nasbíral mnoho cenných zkušeností při lovu v řadě evropských zemí. Nyní je spolumajitelem Obory Opatov. Díky jeho každodenní práci v oboře vzniklo mnoho mysliveckých zařízení a byla zasazena spousta stromků.

03

Martin Vynáhlovský

Myslivec

Již od svého útlého věku trávil svůj volný čas v lese, mezi jeho koníčky mimo myslivosti patří též rybaření, střelectví a pobyt v přírodě. I přes pracovní vytížení pomáhá vykonávat právo myslivosti v Oboře Opatov a snaží se dál nabývat myslivecké zkušenosti.

Copyright © 2021 Obora Opatov | Powered by Fotomia